Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky
APATYKÁŘ®APAVISIONLÉKÁRNICKÁ INZERCE®pharma APATYKÁŘ®ČESKÁ APATYKARODINNÁ LÉKÁRNA

lékárenský PODCAST

PŘEHRÁVÁNÍ PODCASTU APATYKÁŘ®

Prof. PharmDr. Tomáš Šimůnek, Ph.D.

Prof. PharmDr. Tomáš Šimůnek, Ph.D.: Potřebujeme hodně dobrých studentů a věřím, že se to díky propagaci, kterou na portálu Apatykář máme podaří

50 LET – FARMACEUTICKÁ FAKULTA UK

Portál APATYKÁŘ® pravidelně zviditelňuje aktivity Farmaceutické fakulty Univerzity Karlovy v Hradci Králové. Před deseti lety připravil největší propagační podcastovou kampaň ke 40. výročí jejího založení. Nicméně dalších deset let přineslo do života fakulty další novinky a především digitální éru.

Ta se promítla mj. i do komunikace se studenty a uchazeči o studium prostřednictvím sociálních sítí. Potvrzuje to i exkluzivní host nejnovějšího lékárenského podcastu Prof. PharmDr. Tomáš Šimůnek, Ph.D., děkan fakulty:

„Na facebooku vytvoříme každý rok novou skupinu uchazečů o studium, se kterými můžeme komunikovat. Máme tam určeného moderátora, většinou z řad nedávných absolventů, kteří s nimi probírají studium, perspektivu uplatnění v rámci farmacie a dovedou je do studia. A potom, když jsou studenti přijati, tak se ta skupina změní i na skupinu jejich prvního ročníku a pokračuje s nimi během studia.“

Nejviditelnější změnou v rámci digitalizace bylo i zrušení papírových indexů, veškerá studijní agenda je vedena elektronicky. I přípravu fakulta studentům zjednodušila, protože mají vypracovány elektronické podklady k přednáškám a nemusejí si tak ručně zapisovat probíranou látku, popř. mají řadu informací v systému Moodle pro možnost samostudia, testy apod.

V roce 2015 byla v prostoru u Fakultní nemocnice slavnostně otevřena první budova kampusu Výzkumného a výukového centra Univerzity Karlovy, kde se v moderních podmínkách vzdělávají studenti Farmaceutické a Lékařské fakulty. K dispozici je jim např. i fantomová lékárna s uzavřeným televizním okruhem po vzoru prof. Smečky.

Fakulta se stále více zaměřuje na propojení s praxí a snaží se angažovat pro výuku kolegy, kteří mohou přenést své zkušenosti studentům. I v tomto směru tedy fakulta doznává změn. Nicméně prof. Šimůnek není přesvědčen, že by fakulta měla vychovávat pouze nové lékárníky do lékáren, ale musí být zaměřena obecněji. Situaci na pracovním trhu ostatně nevidí nijak skepticky:

„Co se týče trhu práce, řekl bych, že situace vůbec není tak špatná, jak se nám někdy provozovatelé snaží říct. Protože u farmaceutů se ten trh postupně sytí a do toho pracovního procesu přichází více a více nových absolventů, než tomu bylo dříve. Ta generace třicátníků, čtyřicátníků ve farmacii je poměrně velká, např. oproti lékařům. Od otevření brněnské fakulty v devadesátých letech do toho systému opravdu přichází absolventů více. Takže bych s tím trhem práce vůbec nebyl tak skeptický. Spíše trochu ty nářky manažerů vidím tak, že se jim nelíbí, že těm našim absolventům musejí tolik platit, ale my naopak jsme tomu velice rádi.“

Jak se dále vyvíjí studium na Krétě? Co dalšího plánuje současné vedení do budoucnosti? Jak se mění studijní curriculum? A vyplatí se vytvořit pro praxe studentů síť akreditovaných lékáren? I na tyto otázky se zeptal PharmDr. Martin Dočkal svého hosta Prof. PharmDr. Tomáše Šimůnka, Ph.D.


(Vloženo: 14. 10. 2019)

Délka podcastu: 26:57 | Poslechnuto: 381548x
Licenční podmínky

INZERUJTE S APATYKÁŘEM!
OSLOVTE SVÉ POTENCIÁLNÍ KLIENTY PŘES NEJVĚTŠÍ ČESKÝ FARMAWEB! [nové okno]

PROJEKT APAVISION

APAvision 8Pharmaceutical care in Europe face to face the pandemic

RUBRIKY


STATISTIKA

Poslechnuto:
- celkem: 51308387
- tento týden: 105671
- průměrně týdně: 93760
Pravidelných posluchačů: 692482
Podcastů v archivu: 314

JAK NA TO

Copyright © 2008-2021, PharmDr. Martin Dočkal
Lékárenský PODCAST.cz je součástí skupiny APATYKÁŘ®. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Prohlášení vydavatele | Přístupný web | Licenční podmínky
Ctíme standardy: W3C-HTML 4.01, W3C-CSS, FEEDValidator, W3C-WAI-AAA
Tyto internetové stránky odpovídají normě HONcode pro důvěryhodné zdravotnické informace.
Web je archivován v rámci projektu Národní knihovny ČR WebArchiv.