Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky
APATYKÁŘ®APAVISIONLÉKÁRNICKÁ INZERCE®pharma APATYKÁŘ®ČESKÁ APATYKARODINNÁ LÉKÁRNA

lékárenský PODCAST

PŘEHRÁVÁNÍ PODCASTU APATYKÁŘ®

PharmDr. Ondrej Sukeľ a Mgr. Peter Krajčovič, PhD.

Mgr. Peter Krajčovič, PhD.: Nechceme chápat internet jako konkurenční nástroj printovému médiu

20. VÝROČÍ ČASOPISU LEKÁRNICKÉ LISTY

13. prosince 2019 proběhly v prostorách Farmaceutické fakulty Univerzity Komenského v Bratislavě oficiální oslavy 20. výročí stavovského časopisu slovenských lékárníků Lékárnické listy. Jejich součástí byla rovněž odborná konference, které se na osobní pozvání presidenta Slovenské lekárnické komory PharmDr. Ondreje Sukeľa účastnil rovněž provozovatel portálu APATYKÁŘ® PharmDr. Martin Dočkal a seznámil slovenské kolegy s více než dvacetiletými zkušenostmi se zpravodajstvím z lékárenství a farmacie.

Byl to skutečně inspirující zážitek setkat se s osobnostmi slovenské farmacie, mezi něž patřili mj. Dr.h.c., prof. RNDr. Jozef Čižmárik, PhD. (prezident Slovenské farmaceutické společnosti), Doc. RNDr. Silvia Szücsová (mj. hlavní odbornice na MZ pro obor lékárenství), RNDr. Tatiana Kubovičová (bývalá prezidentka SLeK), PharmDr. Ondrej Sukeľ a prof. PharmDr. Ján Klimas, PhD. MPH (b ývalý proděkan pro výchovně-vzdělávací činnost).

Slovenská lékárnická komora dlouhodobě svůj časopis podporuje a před osmi lety zcela vyměnila redakci. Prezídium se rozhodlo dát příležitost a volnou ruku mladému absolventovi studia mediální komunikace Mgr. Petrovi Krajčovičovi, PhD. a svěřila mu funkci šéfredaktora. A volba to byla velmi dobrá, protože mladý redaktor provedl s časopisem skutečně obrovskou změnu, která je na první pohled patrná. I přesto, že mladá generace je stále online, Mgr. Krajčovič problém v internetu nevidí:

„Chceme přinést čtenářům něco nové, protože i printové médium musí jít s dobou a musí být schopné tomu internetu konkurovat, aby bylo rozeznatelné a mělo stále přidanou hodnotu. My např. chceme interaktivně propojit offline a online obsah. Jednoduše chceme chápat internet ne jako konkurenční nástroj printovému médiu, ale chcem je skloubit,“ potvrzuje v nejnovějším podcastu.

A protože se cítil mladý redaktor „nevyužitý“, nastavil si laťku neskromně vysoko a podařilo se mu s podporou komory obnovit v roce 2016 časopis Slovenský lekárnik, který se věnuje dějinám farmacie. Nyní se tak stal šéfredaktorem tohoto nového časopisu a stejnou pozici v Lekárnických listech předal své nástupkyni, mladé absolventce žurnalistiky Mgr. Simoně Hrabošové.

Jak potvrzuje další host tohoto svátečního podcastu, president komory PharmDr. Ondrej Sukeľ, komora hospodaří natolik efektivně, že dokonce nepotřebuje časopisy „živit“ z inzerce:

„My jsme zásadním způsobem tendrovali náklady na tisk, grafiku a všechno co je s časopisem spojené. V komoře taky máme nastavené profesionální vnitřní procesy – daří se nám, dokonce možná jako jediné profesní komoře na Slovensku, kontinuálně snižovat členské příspěvky – a rovněž efektivně vést i sekretariát a všechny činnosti, které děláme, tak to jde.“

A jak si stojí slovenský profesní časopis? Jak jej podporuje slovenská profesní organizace? A co nového slovenští kolegové chystají a čím se můžeme inspirovat i u nás? O tom všem si povídá PharmDr. Martin Dočkal s hosty Mgr. Petrem Krajčovičem, PhD. a PharmDr. Ondrejem Sukeľem, které si do tohoto speciálního svátečního podcastu pozval.


(Vloženo: 16. 12. 2019)

Délka podcastu: 21:38 | Poslechnuto: 340157x
Licenční podmínky

INZERUJTE S APATYKÁŘEM!
OSLOVTE SVÉ POTENCIÁLNÍ KLIENTY PŘES NEJVĚTŠÍ ČESKÝ FARMAWEB! [nové okno]

SOUVISEJÍCÍ PODCASTY

PharmDr. Ondrej Sukeľ a Mgr. Peter Krajčovič, PhD.
20:49

PROJEKT APAVISION

APAvision 8Pharmaceutical care in Europe face to face the pandemic

RUBRIKY


STATISTIKA

Poslechnuto:
- celkem: 51423527
- tento týden: 105469
- průměrně týdně: 93794
Pravidelných posluchačů: 698085
Podcastů v archivu: 314

JAK NA TO

Copyright © 2008-2021, PharmDr. Martin Dočkal
Lékárenský PODCAST.cz je součástí skupiny APATYKÁŘ®. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Prohlášení vydavatele | Přístupný web | Licenční podmínky
Ctíme standardy: W3C-HTML 4.01, W3C-CSS, FEEDValidator, W3C-WAI-AAA
Tyto internetové stránky odpovídají normě HONcode pro důvěryhodné zdravotnické informace.
Web je archivován v rámci projektu Národní knihovny ČR WebArchiv.