Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky
APATYKÁŘ®APAVISIONLÉKÁRNICKÁ INZERCE®pharma APATYKÁŘ®ČESKÁ APATYKARODINNÁ LÉKÁRNA

lékárenský PODCAST

PŘEHRÁVÁNÍ PODCASTU APATYKÁŘ®

Mgr. Ladislava Valášková, Ph.D.

Mgr. Ladislava Valášková, Ph.D.: Pohled do zákulisí lékárny a možnost individuální přípravy jsou pro návštěvníky velkým lákadlem

ŽIVĚ Z KUKSU

Portál APATYKÁŘ® je dlouhodobým partnerem Českého farmaceutického muzea v Kuksu (ČFM). Pravidelně proto přináší informace o jeho aktivitách.

Kromě standardní muzejní činnosti a nejhezčí a také největší farmaceutické expozice v Evropě se tento farmaceutický svatostánek může pochlubit i četnými akcemi, které pro své návštěvníky a farmaceuty pořádá. První akcí sezóny se již tradičně staly Zahradnické trhy, které si po velmi úspěšných Vánočních trzích našly rovněž své stálé místo v kalendáři, stejně jako Muzejní noc či symbolické Otevírání muzea.

Tento víkend se pro farmaceuty a členy Spolku pro vybudování ČFM na Kuksu konalo symbolické Otevírání muzea, které následovalo po Noci muzeí (17. květen). Kromě možnosti prohlídky expozice a koncertu v kostele Nejsvětější Trojice se konalo i zajímavé Sympozium historie farmacie, na kterém vystoupil mj. také první děkan hradecké Farmaceutické fakulty v Hradci Králové Prof. RNDr. Jaroslav Květina, DrSc., Dr. h. c. Ten posluchačům poskytl jiný vhled do tuzemského vývoje farmaceutického vzdělávání, což bylo symbolické, jelikož hradecká fakulta letos slaví 50. výročí svého založení.

V nejnovějším lékárenském podcastu portálu APATYKÁŘ® si povídám s vedoucí ČFM Mgr. Ladislavou Valáškovou, Ph.D., nejen o této akci, ale především o tom, co muzeum pro tento rok chystá a na co se jeho návštěvníci mohou těšit. Jde ostatně o nejlepší reklamu lékárenské profesi, což každoročně potvrzuje i právě proběhlá Noc muzeí.

„My jsme i letos sáhli po osvědčené klasice. To znamená, že jsme tu naši klasickou komentovanou prohlídku, která je oproti těm běžným trošku obšírnější díky tomu, že ji vedou naši kmenoví zaměstnanci, doplnili ukázkami individuální lékárnické přípravy v perfektním podání kolegů lékárníků ze svitavské lékárny. Návštěvníci tak mají možnost nahlédnout do zákulisí lékárny a je velmi příjemné, že návštěvníci toho využívají a vůbec se nebojí pokládat nejrůznější otázky, které je trápí, anebo se kterými se jako pacienti setkávají,“ potvrzuje zájem o lékárnickou profesi Mgr. Ladislava Valášková, Ph.D.

O aktivitách Českého farmaceutického muzea v Kuksu, ale i dalších tématech si povídá PharmDr. Martin Dočkal s jeho vedoucí Mgr. Ladislavou Valáškovou, Ph.D. v nejnovějším lékárenském podcastu.


(Vloženo: 19. 05. 2019)

Délka podcastu: 17:11 | Poslechnuto: 529333x
Licenční podmínky

INZERUJTE S APATYKÁŘEM!
OSLOVTE SVÉ POTENCIÁLNÍ KLIENTY PŘES NEJVĚTŠÍ ČESKÝ FARMAWEB! [nové okno]

PROJEKT APAVISION

APAvision 8Pharmaceutical care in Europe face to face the pandemic

RUBRIKY


STATISTIKA

Poslechnuto:
- celkem: 51943889
- tento týden: 51281
- průměrně týdně: 93960
Pravidelných posluchačů: 723532
Podcastů v archivu: 314

JAK NA TO

Copyright © 2008-2021, PharmDr. Martin Dočkal
Lékárenský PODCAST.cz je součástí skupiny APATYKÁŘ®. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Prohlášení vydavatele | Přístupný web | Licenční podmínky
Ctíme standardy: W3C-HTML 4.01, W3C-CSS, FEEDValidator, W3C-WAI-AAA
Tyto internetové stránky odpovídají normě HONcode pro důvěryhodné zdravotnické informace.
Web je archivován v rámci projektu Národní knihovny ČR WebArchiv.